Безбар’єрність
#безбар’єрність
На виконання Указу Президента України від 3 грудня 2021 року № 533 «Про забезпечення створення безбар’єрного простору в Україні» в усіх регіонах України проводиться широкомасштабна робота щодо впровадження безбар’єрності. Це питання ініційоване дружиною Президента України Оленою Зеленською і постійно перебуває на контролі Офісу Президента і Радника-уповноваженого Президента України з питань безбар’єрності.
Згідно з дорученням Офісу Президента з урахуванням пропозицій структурних підрозділів обласної державної адміністрації та інших зацікавлених сторін сформовано обласний план заходів щодо виконання Національної стратегії із створення безбар’єрного простору на 2021 і 2022 роки, який затверджено розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 20 жовтня 2021 року № 1089/од-2021.
Зазначений план складається із 47 пунктів і 83 завдань у різних видах безбар’єрного простору, до яких відноситься фізична, освітня, інформаційна, цифрова, економічна, суспільно-громадська безбар’єрність.
Враховуючи важливість та бажану результативність досягнення поставлених завдань щодо реалізації в області Національної стратегії із створення безбар’єрного простору, тобто щоб прийнятий план не був профанацією, а був життєздатний та конкретний, до його обговорення були залучені члени обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури, до складу якого входять громадські організації, які представляють інтереси майже усіх груп населення в області.
Обговорено кожне завдання і погоджено виконавці, строки реалізації тощо. Майже усі пропозиції громадських організацій визначено слушними та включено до обласного Плану. Із них майже 20 завдань, включених до Плану за пропозиціями громадських організацій, під час їх виконання потребують координації між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування з передбаченням відповідного фінансування в місцевих програмах.
Наразі кожен структурний підрозділ розробив свою «дорожню карту» за своїми напрямками та здійснює постійний контроль за станом реалізації поставлених завдань.
Департамент соціальної та сімейної політики обласної державної адміністрації в рамках реалізації зазначеного Плану реалізує державну програму «Реабілітація дітей з інвалідністю».
Так, у 2021 році за рахунок коштів державного бюджету забезпечено реабілітаційними послугами 452 дитини з інвалідністю різних нозологій (у 2020 році – 307 дітей).
Крім цього, в рамках реалізації обласної комплексної програми соціальної підтримки населення на 2021-2023 роки «Соціальний захист населення в Одеській області» 901 дитина (у 2020 році – 569 дітей) мала змогу пройти реабілітацію в БФ «Майбутнє» за рахунок коштів обласного бюджету.
Спостерігається позитивна динаміка у стані дітей з інвалідністю та дітей, які дітей з діагностикою захворювань нервової системи й опорно-рухового апарату після отримання послуг (до Департаменту соціальної та сімейної політики облдержадміністрації надходять добрі відгуки батьків дітей, які пройшли реабілітацію).