Законодавча база

Пільги та компенсації

Закон України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».

Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”

Закон України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”

Закон України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”

Закон України “Про соціальний захист дітей війни”

Закон України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”

Закон України “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”

Закон України “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні”

Закон України “Про жертви нацистських переслідувань”

Закон України «Про охорону дитинства»Закон України «Про статус ветеранів військової служби, ветер

Закон України «Про Службу безпеки України»

Закон України «Про Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації в Україні»

Постанова Кабінету Міністрів України від 29 січня 2003 р. N 117 «Про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги»

Постанова Кабінету Міністрів України від 6 серпня 2014 р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування»

Постанова Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 389 «Про затвердження Порядку надання пільг окремим категоріям громадян з урахуванням середньомісячного сукупного доходу сім’ї»

Постанова Кабінету Міністрів України від 26 липня 1999 р. № 1357 «Про затвердження Правил користування електричною енергією для населення»

Постанова Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 р. № 630 «Про затвердження Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення та типового договору про надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення»  

Постанова Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 № 356 «Про встановлення мінімальних норм забезпечення населення твердим паливом і скрапленим газом та граничних показників їх вартості для надання пільг і житлових субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам»

Постанова Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 № 77 «Про затвердження Порядку надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам»

Постанова Кабінету Міністрів України від 05.08.2015 № 558 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2016 рік та основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2017 – 2019 роки»

Постанова Кабінету Міністрів України від 11.04.2012 № 295 «Про затвердження Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг»

Постанова Кабінету Міністрів України від 04.03.2002 № 256 «Про   затвердження порядку фінансування видатків місцевих бюджетів на здійснення заходів з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенції з державного бюджету»

Постанова Кабінету Міністрів України від 11.01.2005 № 20 «Порядок перерахування деяких субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг, субсидій та компенсацій»анів органів внутрішніх справ, ветеранів  Національної поліції і деяких інших осіб та їх соціальний захист»

Кодекс Цивільного захисту УкраїниБюджетний кодекс України (статті 51, 102)

Пільговий проїзд

У зв’язку з прийняттям Закону України від 28.12.2014 № 76-VIII “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України” розпочато реформування системи пільг та компенсаційних виплат.

Згідно із зазначеним законом внесено зміни, якими передбачено, зокрема вилучення права окремим категоріям пільговиків на пільговий проїзд.

Враховуючи зміни, які внесені до окремих законів України з 01 червня 2015 року право на пільговий проїзд будуть мати такі категорії:

1. Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального статусу”.

     Стаття 12. Пільги учасникам бойових дій та особам, прирівняним до них.

7) безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту,  автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та  автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних,  внутрі- та міжобласних незалежно від відстані та місця  проживання.

17) безплатний проїзд один раз на два  роки (туди і назад) залізничним,  водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою.

     Стаття 13. Пільги інвалідам війни.

7) безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту,  автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості,  а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та  автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі  внутрірайонних, внутрі – та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання. Це право поширюється і на особу, яка супроводжує інваліда I групи.

21) інвалідам I і II груп надається право безплатного проїзду один раз  на рік (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, а особам, які супроводжують інвалідів I групи    (не більше одного супроводжуючого), – 50-процентна знижка вартості проїзду один раз на рік (туди і назад) зазначеними видами транспорту.

Інвалідам III групи надається право безплатного проїзду один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом незалежно від наявності залізничного сполучення або проїзду один раз на рік (туди і назад) зазначеними видами транспорту з              50-процентною знижкою вартості проїзду. 

Інвалідам війни та особам, які супроводжують у поїздках інвалідів                  І групи (не більше одного супроводжуючого), надається право  користування  міжміським транспортом зазначених видів у період з 1 жовтня по 15 травня з 50-процентною знижкою вартості проїзду без обмеження кількості поїздок

     Стаття 14. Пільги учасникам війни.

Право на пільговий проїзд не мають (Пункти 7 та 16 виключені на підставі Закону № 76-VIII).

     Стаття 15. Пільги особам, на яких поширюється чинність цього Закону (члени сім’ї загиблих).

Право на пільговий проїзд не мають (Пункти 7 та 18 виключені на підставі Закону № 76-VIII).

     Стаття 16. Пільги особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

Право на пільговий проїзд не мають (Пункти 15 та 16 виключені на підставі Закону № 76-VIII).

2. Закон України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” .

     Стаття 20. Компенсації та пільги громадянам, віднесеним до категорії 1.

15) безплатне користування всіма видами міського та приміського транспорту (крім таксі, в яких число посадочних місць для пасажирів не більше 9) на території України.

19) безплатний проїзд один раз на рік до будь-якого пункту України і назад автомобільним або повітряним, або залізничним, або водним транспортом з правом першочергового придбання квитків.

     Стаття 21. Компенсації та пільги громадян, віднесених до категорії 2.

4) 50-процентна знижка вартості проїзду один раз на рік до будь-якого пункту України і назад автомобільним або повітряним, або залізничним, або водним транспортом.

9) безплатне користування всіма видами міського та приміського транспорту (крім таксі) на території України для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які належать до категорії 2.

     Стаття 30. Компенсації та пільги дітям, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою .

Частина друга пункт 1) безплатне користування всіма видами міського та приміського транспорту (крім таксі, в яких число посадочних місць для пасажирів не більше 9) на території України.

3. Закон України “Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист”.

     Стаття 6. Соціальний захист ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ і ветеранів державної пожежної охорони та членів їх сімей.

11) безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (за винятком таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості та автобусами приміських маршрутів у межах України.

4. Закон України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.

     Стаття 14. Військовослужбовці, які стали інвалідами внаслідок бойових дій, учасники бойових дій та прирівняні до них особи, а також батьки військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження служби, користуються правом на безплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту загального користування (крім таксі) в межах адміністративного району за місцем проживання, автобусами приміських маршрутів.

5. Закон України “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні”.

     Стаття 6. Якщо реабілітована особа, згідно із статтею 1 цього Закону, стала інвалідом внаслідок репресій або є пенсіонером, їй надається також право на безплатний проїзд всіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі) та на автомобільному транспорті загального користування (за винятком таксі) в сільській місцевості в межах адміністративного району.

6. Закон України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”.

     Стаття 38-1.

Інваліди I та II групи, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше однієї особи, яка супроводжує   інваліда I групи або дитину-інваліда), мають право на безплатний проїзд у пасажирському міському транспорті (крім таксі).

Інваліди, діти-інваліди та особи, які супроводжують інвалідів першої групи або дітей-інвалідів (не більше однієї особи, яка супроводжує інваліда   або дитину-інваліда), мають право на 50-відсоткову знижку вартості проїзду  на внутрішніх лініях (маршрутах) повітряного, залізничного, річкового та автомобільного транспорту в період з 1 жовтня по 15 травня.

7. Закон України “Про охорону дитинства”

     Стаття 13. Діти з багатодітних сімей мають право на безплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту (крім таксі), автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі – та міжобласних незалежно від відстані та місця проживання.

8. Закон України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”.

     Стаття 7. Пільги ветеранам праці. Право на пільговий проїзд не мають. (Пункт 12, виключено на підставі Закону № 76-VIII).

     Стаття 9. Пільги для осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною. Право на пільговий проїзд не мають.

Право на пільговий проїзд не мають (Пункти 15 та 16 виключені на підставі Закону № 76-VIII).

9. Закон України “Про жертви нацистських переслідувань”

Жертви нацистських переслідувань (статті 6-1 – 6-4) право на пільговий проїзд не мають (Пункти 7, 17 ст. 6-1, 7, 21 ст. 6-2, 7, 16 ст. 6-3, та 7, 18 ст. 6-4 виключені на підставі Закону № 76-VIII).

10. Закон України “Про соціальний захист дітей війни”.

Діти війни право на пільговий проїзд не мають (абзац шостий статті 5 виключено на підставі Закону № 76-VIII).

11. Постанова Кабінету Міністрів України від 17.05.1993 № 354 “Про безплатний проїзд пенсіонерів на транспорті загального користування”

Пенсіонери за віком право на безплатний проїзд на міському пасажирському транспорті загального користування (крім таксі) та приміських маршрутах не мають, оскільки згідно з пунктом 2 зазначеної постанови Міністерством фінансів під час уточнення показників державного бюджету на кожний рік витрати,  пов’язані з безплатним проїздом пенсіонерів за віком з 2016 року не передбачені.

Надання пільг на проїзд дітям-сиротам, дітям, позбавлених батьківського піклування, учнів із малозабезпечених сімей за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг чинним законодавством не передбачено.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 5.04.1994 № 226 “Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування” у  період канікул учням професійних навчально-виховних закладів, студентам вищих навчальних закладів з числа дітей-сиріт і дітей, позбавлених  батьківського піклування, виплачуються (за нормами службових відряджень) добові за час перебування у дорозі (туди і назад) та вартість проїзду залізничним, водним, міжміським автомобільним транспортом до закладів чи   сімей, де вони виховувалися, за рахунок асигнувань на утримання навчальних закладів. Учні із малозабезпечених сімей мають право на пільговий проїзд за рахунок відповідних видатків з місцевих бюджетів.

Відповідно до частини першої статті 91 Бюджетного кодексу України видатки на надання пільг з послуг зв’язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян віднесені до видатків, що можуть здійснюватись з місцевих бюджетів.

Оскільки у Законі України “Про державний бюджет України на  2017 рік” субвенція з держбюджету на надання пільг з послуг зв’язку, інших пільг та пільговий проїзд не передбачена як і у 2016 році, місцеві бюджети змушені компенсувати втрати перевізників з пільгового перевезення громадян громадським транспортом і надавачам послуг зв’язку за рахунок власних доходів, але у багатьох з них недостатньо для цього фінансового ресурсу.

За інформацією рай(міськ) управлінь соціального захисту на 2017 рік у місцевих бюджетах передбачені кошти на компенсацію за пільговий проїзд тільки у 20 районах області у сумі 8804,7 тис. грн. На фінансову підтримку  КП “Одесаміськелектротранс” для здійснення пільгового проїзду окремих категорій громадян у тому числі пенсіонерів за віком, з міського бюджету передбачено 215 млн. грн.

Рішенням обласної ради від 21.03.2017 № 355-VI ”Про обласний бюджет Одеської області на 2017 рік” передбачені видатки в обсязі 6000,0 тис. грн. на компенсацію перевезень пільгових категорій громадян за міжміським та міжрайонним сполученням.

Головним розпорядником зазначених коштів визначений Департамент соціальної та сімейної політики облдержадміністрації.

Відповідно до доручення голови облдержадміністрації Департаментом соціальної та сімейної політики облдержадміністрації затверджено методичні рекомендації щодо виплати компенсації автомобільним перевізникам за пільговий проїзд окремих категорій громадян за рахунок коштів обласного бюджету.

Зазначені методичні рекомендації розміщені на веб-сайті Департаменту у розділі Накази.

Водночас прийнято рішення за рахунок коштів обласного бюджету за перевезення на міжміських та міжрайонних сполученнях здійснювати відшкодування автоперевізникам за пільговий проїзд учасників війни, членів сімей загиблих(померлих) ветеранів війни, жертв нацистських переслідувань та осіб за особливі (трудові) заслуги перед Батьківщиною.

Питання безоплатних перевезень окремих категорій громадян у випадку не отримання за нього будь-якої компенсації, вирішується перевізником у індивідуальному порядку.

Соціальні гарантії пільги та допомоги

1Деякі питання надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям
2Закон України “Про охорону дитинства”
3Закон України ” Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам”.
4Закон України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми”, із змінами і доповненнями, внесеними Законами України.
5Закон України “Про державну соціальну допомогу інваліда з дитинства та дітям – інвалідам” із змінами і доповненнями, внесеними Законами України.
6Закон України “Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам”
7Закон України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”, із змінами і доповненнями, внесеними Законами України.
8Закон України “Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам”
9Закон України “Про жертви нацистських переслідувань”
10Закон України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”
11Закон України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”
12Закон України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні”
13Закон України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”
14Закон України “Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб”
15Закон України “Про пенсійне забезпечення”
16Закон України “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні”
17Закон України “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні”
18Закон України “Про службу в органах місцевого самоврядування”
19Закон України “Про соціальний захист дітей війни”
20Закон України “Про соціальний захист дітей війни”
21Закон України “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”
22Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”
23Закон України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”
24Закон України «Про державну службу»
25Закон України «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей,  позбавлених батьківського піклування»
26Закон України «Про зайнятість населення»
27Закон України «Про протидію торгівлі людьми»
28Закон України «Про соціальні послуги»
29ЗАКОН УКРАЇНИ Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб від 20.10.2014
30Закон України”Про встановлення державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей”
31Наказ Міністерства соціальної політики України від 06.05.2014  № 275 «Про затвердження Порядку виплати одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року»
32Порядок встановлення статусу інваліда війни
33Порядок надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям – інвалідам”, затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства охорони здоров’я України від 30 квітня 2002 року № 226/293/169 та зареєстрований в Міністерстві юстиції України 31 травня 2002 року за № 466/6754.
34Порядок надання щомісячної грошової допомоги малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 2 серпня 2000 р. № 1192
35Порядок призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 року № 1751 (із змінами)
36Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2003 року № 250.
37Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію та інвалідам і державної соціальної допомоги на догляд, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02.04.2005 року № 261.
38Порядок призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 р. № 558.
39Постанова Кабінету міністрів України “Про порядок видачі посвідчень і нагрудних знаків ветеранів війни”
40Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми»
41Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом “гроші ходять за дитиною”»
42Постанова Кабінету Міністрів України від 01.02.2017 № 35 «Про виплату у 2017 році одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції гідності, та особам, які отримали тяжкі, середньої тяжкості та легкі тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі у зазначених акціях»
43Постанова Кабінету Міністрів України від 06 серпня 2014 р. № 324 «Про соціальний захист осіб, які отримали тяжкі тілесні ушкодження під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 року»
44Постанова Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2014 року № 428 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2004 р. № 558”
45Постанова Кабінету Міністрів України від 11 лютого 2015 р. № 51  Про виплату у 2015 році одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції гідності, та особам, які отримали тяжкі тілесні ушкодження під час участі у зазначених акціях
46Постанова Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 р. № 67  «Про виплату у 2016 році одноразової грошової допомоги членам сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції гідності, та особам, які отримали тяжкі тілесні ушкодження та тілесні ушкодження середньої тяжкості під час участі у зазначених акціях»
47Постанова Кабінету Міністрів України від 23.09.2015 № 739 «Питання надання статусу учасника війни деяким особам»
48Постанова Кабінету Міністрів України від 23.09.2015 № 740 «Про затвердження Порядку надання статусу особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», деяким категоріям осіб»
49Постанова Кабінету Міністрів України від 23.12.2015 № 1098 «Про соціальний захист осіб, які отримали легкі тілесні ушкодження, побої, мордування під час участі у масових акціях громадянського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 по 21 лютого 2014 року»
50Постанова Кабінету Міністрів України від 28 березня 2014 р. № 76 «Про соціальний захист членів сімей осіб, смерть яких пов’язана з участю в масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 року, а також осіб, яким посмертно присвоєно звання Герой України за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції гідності»
51Постанова Кабінету Міністрів України від 29 липня 2015 р. № 535  Про соціальний захист осіб, які отримали тілесні ушкодження середньої тяжкості під час участі у масових акціях громадського протесту, що відбулися у період з 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 року
52Постанова КМУ від 05.04.2017 № 223 «Деякі питання виплати у 2017 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань»
53Про затвердження Порядку обліку, зберігання, оформлення та видачі посвідчень особам, які одержують державну соціальну допомогу,  відповідно до Закону України “Про державну  соціальну допомогу інвалідам з дитинства  та дітям-інвалідам”
54Про затвердження Порядку призначення та виплати  тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості  утримувати дитину або місце проживання їх невідоме

Праця та зайнятість

Зайнятість та соціально-трудові відносини

“Про зайнятість населення” від 05.07.2012 № 5067-VI
“Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття
“Про колективні договори і угоди”
“Про соціальний діалог в Україні”
“Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності”
“Про організації роботодавців, їх об’єднання, права і гарантії їх діяльності”
Постанова КМУ “Про затвердження Програми сприяння зайнятості населення та стимулювання створення нових робочих місць на період до 2017 року”
Постанова КМУ “Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів”
Постанова КМУ “Про затвердження Порядку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру”
Постанова КМУ “Про затвердження Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу”
Постанова КМУ “Про затвердження Порядку утворення спеціальних комісій для вжиття заходів щодо запобігання різкому зростанню безробіття під час масового вивільнення працівників”
Рішення Київської міської ради від 02.10.2013 № 27/9615 “Про затвердження Програми зайнятості населення м. Києва на період до 2017 року”
Закон України “Про альтернативну (невійськову) службу”
Постанова КМУ від 10.11.1999 № 2066 “Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування Закону України “Про альтернативну (невійськову) службу”

Оплата праці

Кодекс законів про працю України

Закон України Про оплату праці

Закон України Про відпустки

Закон України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності

Закон України Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв’язку з порушенням строків їх виплати

Закон України Про індексацію грошових доходів населення

Закон України Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)

Указ Президента України Положення про Державну інспекцію України з питань праці, затверджено Указом Президента України від 06.04.2011 № 386/2011

Постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні»

Постанова Кабінету Міністрів України Про затвердження Положення про Державну службу України з питань праці, постанова Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №96

Постанова Кабінету Міністрів України Про затвердження Порядку виплати компенсації підприємствам, установам, організаціям у межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, постанова Кабінету Міністрів України від 04.03.2015 №105

Постанова Кабінету Міністрів України Порядок проведення компенсації громадянам втрати частини грошових доходів у зв’язку з порушенням термінів їх виплати, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 р. № 159

Постанова Кабінету Міністрів України Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078

Постанова Кабінету Міністрів України Порядок визначення заробітної плати (доходу) для призначення пенсії у разі втрати документів про її нарахування та виплату, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 05.07.2006 № 919

Постанова Кабінету Міністрів України Про оплату праці працівників на основі Єдиної тарифної сітки розрядів і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери, постанова Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298

Постанова Кабінету Міністрів України Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об’єднань  державних підприємств, постанова Кабінету Міністрів України від 19.05.1999 № 859

Забезпечення санаторно-курортним лікуванням пільгових категорій громадян

Закон України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”

Постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2016 №854 “Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”

Порядок забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 №187

Порядок виплати грошової компенсації вартості санаторно-курортного лікування деяким категоріям громадян, затверджений постановою  Кабінету Міністрів України від 17.06.2004 №785

Постанова Кабінету Міністрів України від 01.03.2017 № 110 “Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення деяких категорій інвалідів санаторно-курортними путівками, та внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 р. № 187 і від 31 березня 2015 р. № 200”

Державна допомога підприємствам та організаціям громадських організацій інвалідів

Закон України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»   (статті  14-1, 14-2, 14-3, 18-1, 19 і 20)

Податковий кодекс України (розділи «Податок на прибуток підприємств»,  «Податок на додану вартість»,  «Плата за землю»,  «Перехідні положення»)

Постанова Кабінету Міністрів України  від 08.08.2007р. № 1010 «Про затвердження Порядку надання дозволу на право користування пільгами з оподаткування для підприємств та організацій громадських організацій інвалідів»

Порядок використання суми адміністративно – господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, що надійшли до державного бюджету, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2007р. № 70

Інструкція з надання фінансової допомоги на поворотній і безповоротній основі та цільової позики за рахунок сум адміністративно – господарських санкцій та пені, що надходять до державного бюджету за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженої наказом Міністерства соціальної політики України від 06.09.2010р. № 270, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.10.2010р. за № 954/18249

Порядок надання дотацій роботодавцю за рахунок коштів Фонду соціального захисту інвалідів на створення спеціальних робочих місць для інвалідів, зареєстрованих у державній службі зайнятості, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2006р. №1836 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011р. №1234)

Забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб

Закон України “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб


Постанова Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб

Постанова Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №505 “Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг”

Постанова Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 №535 “Про затвердження Порядку використання коштів, що надійшли від фізичних та юридичних осіб для надання одноразової грошової допомоги постраждалим особам та внутрішньо переміщеним особам”

Постанова Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 №365 “Деякі питання здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам

Постанова Кабінету Міністрів України від 05.11.2014 №637 “Про здійснення соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам