26 березня 2025 року в Одеській обласній державній (військовій) адміністрації проведено засідання обласної ради з питань раннього втручання (далі – рада).

          На засіданні ради згідно з планом роботи на 2025 рік були розглянуті питання про: стан реалізації заходів щодо впровадження системи раннього втручання в Одеській міській громаді у 2024 році та перспективні напрямки роботи з питань раннього втручання на 2025 рік з метоюзабезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя; графік навчання спеціалістів і фахівців, які задіяні в управлінні системою раннього втручання відповідно до Типової програми навчання (підвищення кваліфікації) спеціалістів і фахівців, задіяних в управлінні системою раннього втручання, затвердженої наказом Міністерства соціальної політики України від 29.09.2021 № 552; графік навчання та підвищення кваліфікації команд раннього втручання в рамках реалізації в області заходів щодо безбар’єрного простору з наданням відповідного графіку проведення заходів.

         У ході розгляду питань порядку денного Луньовою Г.П., виконуючим обов’язки начальника відділу з питань охорони материнства і дитинства Департаменту охорони здоров’я Одеської міської ради, було поінформовано, що реалізація заходів щодо впровадження системи раннього втручання в Одеській міській громаді у 2024 році здійснювалась в рамках виконання заходів Міської цільової програми «Рівність» на 2023-2025 роки. Наразі, в місті Одесі послуга раннього втручання надається у 2-х медичних закладах – КНП «Дитяча міська поліклініка № 2» Одеської міської ради і КНП «Дитяча міська поліклініка № 6» Одеської міської ради, передбачається, що у 2025 році до надавачів такої послуги приєднаються КНП «Дитяча міська поліклініка № 5» Одеської міської ради і КНП «ДКДЦ ім. Ак. Б.Я. Резнікова» Одеської міської ради. Враховуючи підвищений попит серед сімей з дітьми на послугу раннього втручання, Одеською міською радою прийнято рішення щодо суттєвого збільшення фінансування заходів Міської програми «Рівність», пов’язаних з розвитком системи раннього втручання. Особлива увага буде приділятися фінансуванню оплати праці фахівців раннього втручання, проведенню щорічної конференції «Літня школа раннього втручання», тренінгів щодо підвищення рівня компетенції мультидисциплінарних команд раннього втручання, а також батьків дітей, які мають порушення розвитку, інвалідність чи ризик її виникнення тощо.

       Також, Вербицька О.М., представник Громадської організації «Центр раннього втручання Овідіопольського району Одеської області», та  Кривоногова О.В., начальник відділу методичного центру раннього втручання КУ «Обласний центр методичної роботи та соціальних виплат», доповіли про графіки навчання спеціалістів і фахівців, які задіяні в управлінні системою раннього втручання, та команд раннього втручання в рамках реалізації в області заходів щодо безбар’єрного простору. Цю роботу заплановано провести протягом 2025 року. Фінансування на проведення навчання передбачено обласною комплексною програмою соціальної підтримки населення на 2024 – 2026 роки «Соціальний захист населення в Одеській області».