24 грудня 2024 року під головуванням заступника голови Одеської обласної державної адміністрації Дмитра РАДУЛОВА проведено засідання обласної ради з питань раннього втручання для забезпечення розвитку дитини, збереження її здоров’я та життя в Одеській області.

На засіданні ради були розглянуті питання про досвід роботи команд раннього втручання Одеської області в період повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну, підсумки роботи обласної ради з питань раннього втручання у 2024 році та перспективні напрями роботи у 2025 році. Затверджено план роботи обласної ради з питань раннього втручання на 2025 рік.

Начальник відділу методичного центру раннього втручання  комунальної установи «Обласний центр методичної роботи та соціальних виплат» Оксана КРИВОНОГОВА, яка зазначила, що сьогодні у надзвичайно складних умовах для України, в умовах воєнного стану, фахівці з раннього втручання продовжують надавати послугу сім’ям з дітьми, які мають порушення розвитку або у яких існує ризик отримання таких порушень на місцевому рівні, з огляду на те, що незабезпечення цією послугою сімей стає причиною таких негативних суспільних явищ як відмова батьків від дітей і залишення їх у закладах інституційного догляду та виховання, руйнування сімей, які не відмовились від дитини, залишення матерів з такими дітьми наодинці зі своїми проблемами, відсутність у них можливостей забезпечувати себе і дитину самостійно та постійне надання їм соціальних виплат і допомог.

Завдяки допомозі громадських організацій і, насамперед, ГО “Здорове суспільство”, фахівці Центру збудували чітку структуру допомоги сім’ям, які отримують послугу раннього втручання, і проходять навчання, у тому числі й по роботі з військовою травмою.

В межах виконання заходів Міської цільової програми «Рівність» на 2023-2025 роки, в липні 2024 року була проведена Міжнародна конференція «Літня школа раннього втручання», яка розпочалася великою конференцією за участі 120 осіб, з залученням усіх причетних до виконання зазначеної Програми, в подальшому, Школа проводилася як в режимі онлайн, так і у вигляді зустрічей та практичних семінарів, всього взяли участь 300 осіб.

На даний час у територіальних громадах (Одеська,  Білгород-Дністровська, Подільська, Овідіопольська) діють 6 центрів (відділень, кабінетів) раннього втручання, з яких 4 установи – у системі соціального захисту,  2 заклади – у системі охорони здоров’я, Протягом 2024 року в Одеській області послугу раннього втручання отримало близько 400 сімей.

Дмитро РАДУЛОВ зазначив, що ми маємо зробити все для тих, про кого ми зобов’язані подбати, в контексті соціального захисту – соціального компоненту, і послуга раннього втручання є не менш важливою ніж інші послуги, бо спрямована на покращення розвитку дитини та підвищення якості життя усієї родини.