29 жовтня 2024 року під головуванням заступника голови Одеської обласної державної адміністрації Дмитра РАДУЛОВА проведено засідання обласної ради з питань раннього втручання.
На засіданні регіональної консультативної ради згідно з планом роботи на 2024 рік були розглянуті питання про: досвід роботи КУ «Обласний центр методичної роботи та соціальних виплат» в організації та проведенні навчання спеціалістів і фахівців, задіяних в управлінні системою раннього втручання відповідно до Типової програми навчання (підвищення кваліфікації) спеціалістів і фахівців задіяних в управлінні системою раннього втручання, затвердженої наказом Міністерства соціальної політики України від 29.09.2021 № 552; стан реалізації пункту 8 «Впровадження послуги раннього втручання Міської програми «Рівність».
У ході розгляду питань порядку денного доповідачами було поінформовано про підсумки навчання фахівців, яке було проведено у 2 етапи. На першому етапі всі учасники пройшли курс «Вступ до раннього втручання» на освітній онлайн-платформі «EDERA». На другому етапі для них була організована низка тематичних онлайн-семінарів. Успішно закінчили навчання 27 представників сільських, селищних і міських громад (Курісовської, Савранської, Стрюківської, Лиманської, Ананьївської, Долинської, Балтської, Таїровської, Татарбунарської, Фонтанської, Кодимської, Теплодарської, Подільської, Білгород-Дністровської), які отримали відповідні сертифікати.
Для фахівців раннього втручання Одеської області регулярно (1 раз на 2 тижні) проводяться супервізії, яких з початку поточного року проведено вже 10 зустрічей.
Також, доведено до відома членів консультативної ради, що в рамках реалізації Міської програми «Рівність» враховуючи розширення послуги раннього втручання у м. Одеса із залученням більшої кількості батьків дітей, медичних працівників та інших дотичних учасників збільшено обсяги фінансування у 2024 році.
Прийнято рішення щодо: проведення інформаційної підтримки територіальних громад, які створюють центри/відділи/кабінети раннього втручання, для надання послуги раннього втручання та передбачають кошти на ці цілі в місцевих бюджетах; надання пропозицій до Мінсоцполітики щодо затвердження державного стандарту послуги раннього втручання та впровадження механізму фінансування послуги раннього втручання за рахунок державного бюджету та розрахунку послуги раннього втручання; розробити критерії для фахівців команд раннього втручання, які пройшли відповідне навчання; розглянути можливість відшкодування вартості адаптаційного обладнання сім’ям, які отримують послуги раннього втручання за рахунок обласного бюджету, тощо.
Дмитро РАДУЛОВ зазначив, що незважаючи на несприятливі умови під час військової агресії робота у напрямку підтримки сімей з дітьми шляхом розвитку системи раннього втручання в області буде продовжуватись.