13 жовтня 2023 року за ініціативи Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук у Києві відбувся Форум регіональних координаційних центрів. Він зібрав близько 100 учасників з усіх регіонів України та з-за кордону.

Серед спікерів були присутні керівники координаційних центрів підтримки цивільного населення, керівники міжнародних організацій та донорів, представники громадських та волонтерських організацій. Одеську область на заході представила директор Департаменту соціальної та сімейної політики Одеської обласної державної адміністлації Тетяна ДЕМЕНТЬЄВА.

Окрім представників обласних військових адміністрацій, у роботі Форуму взяли участь представники наступних організацій: Міжнародна організація з міграції (МОМ), Команда Координаторки системи ООН в Україні, Управління ООН з координації гуманітарних справ (OCHA), Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Товариство Червоного Хреста України, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Офіс Ради Європи в Україні та інші.

Темами для обговорення стали  розвиток КЦ як адміністративної платформи для гуманітарної підтримки цивільного населення, мобілізація зусиль регіональної та місцевої влади, громадських та волонтерських організацій, а також міжнародних організацій та донорів навколо КЦ, визначення пріоритетів роботи на 2024 рік, спільне з донорами планування дій та фінансування на 2024 рік, обмін практичним досвідом та поширення ефективних практик, уніфікація та стандартизація алгоритмів роботи КЦ у різних регіонах.

Координаційні центри підтримки цивільного населення є консультативно-дорадчими органами при обласних, Київській міській державних (військових) адміністраціях.

Вони створені для підтримки та допомоги населенню постраждалому від війни. Зокрема йдеться про внутрішньо переміщених осіб, ветеранів, осіб з інвалідністю, дітей тощо.

Такі центри при ОВА опікуються наданням соціальних послуг (тимчасове житло, працевлаштування) та гуманітарної допомоги постраждалому населенню, а також психосоціальної, медичної та правової допомоги. Вони відіграють ключову роль у взаємодії між місцевими органами виконавчої влади з одного боку та міжнародними структурами, громадськими й волонтерськими організаціями, з іншого боку. 

На сьогодні по всій Україні вже утворено 24 обласні координаційні центри.