08 травня 2026 року Президент України підписав Указ № 373/2026 «Про присвоєння почесного звання “Мати-героїня”». Серед відзначених державною нагородою – 32 багатодітні матері з Одеси та різних куточків Одеської області, які поклали серце і сили у виховання майбутнього покоління українців.

Ця почесна відзнака традиційно приурочена до Дня матері та є свідченням глибокої поваги до жінок, які в надскладних умовах сьогодення забезпечують затишок, безпеку та належне виховання великих українських родин.

Отримання відповідного почесного звання дає жінкам право на:

  • достроковий вихід на пенсію (у 50 років за умови наявності не менше 15 років страхового стажу);
  • додаткові 10 календарних днів на рік до щорічної відпустки, якщо жінка має дітей віком до 15 років;
  • отримання єдиноразової державної грошової виплати;
  • отримання нагрудного знаку та посвідчення встановленого зразка, що підтверджують вагомий внесок у виховання дітей.