Завозити гуманітарну допомогу в Україну можуть отримувачі – юридичні особи, зареєстровані в Реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги. Це норма чинного законодавства. 

Зареєструватись в Реєстрі можна онлайн за допомогою КЕП на сайті https://good.gov.ua/  – Автоматизована система реєстрації гуманітарної допомоги. 

Детальну інструкцію з користування системою можна знайти за посиланням http://surl.li/nvkbp 

Також за посиланням можна знайти відповіді на запитання, які найчастіше виникали під час введення нових правил http://surl.li/nxslb 

Також з 1 грудня, окрім можливості потрапити в Реєстр та офіційно мати статус отримувача, в організацій з’явилась можливість використовувати цифровий механізм для ввезення та обліку гуманітарної допомоги. На платформі https://good.gov.ua/  отримувач може формувати дані про вантаж, митну декларацію, подавати звіт. 

Нагадуємо, що до 1 квітня наступного року лишається можливість завезти гуманітарку за паперовою декларацією. Її подаєте безпосередньо під час митного оформлення. 

Важливо! Форма митної декларації оновлена – у ній обов’язково має бути вказаний номер отримувача гуманітарної допомоги (чотири цифри, які отримуєте після реєстрації через Автоматизовану систему). Завантажити форму декларації можна за посиланням http://surl.li/nuvar 

Незалежно від обраного способу завезення гуманітарки, до 31 березня наступного року всі отримувачі повинні будуть подати звіт у систему про цільове використання гуманітарної допомоги, яку завезли з 1 грудня.

Щодо ввезення автівок для Сил Оборони. 

Вся детальна інформація міститься у Методичних рекомендаціях http://surl.li/nxszv 

Наразі можна використувати два варіанти завезення транспорту. 

Перший – це цифровий механізм, де отримувач формує декларацію через Автоматизовану систему. 

Другий – використання паперової декларації, посилання на яку було вище. Зверніть увагу, у такому випадку в декларації можна НЕ вказувати номер отримувача гуманітарної допомоги, але необхідно вписати номер військової частини. Всі інші дані, якщо вони не відомі, можна не вказувати. 

Маєте запитання щодо реєстрації в Автоматизованій системі реєстрації гуманітарної допомоги? Звертайтесь до контакт-центру ДП “ІОЦ Мінсоцполітики України” за номером (044)-494-19-10 або за електронною поштою callcenter@ioc.gov.ua.

У разі запитань що стосуються митного оформлення, звертайтесь за контактами Державної митної служби https://customs.gov.ua/contacts