Корисна інформація


Презентація «Право громадян на своєчасність призначення та виплату державних соціальних допомог в умовах реформи системи соціального захисту населення».


Державна підтримка багатодітних малозабезпечених сімей

6 серпня набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання соціальної підтримки багатодітних малозабезпечених сімей» від 04.08.2021 № 803, якою запроваджено виплату одноразової грошової допомоги у розмірі 2000 грн на дітей з багатодітних малозабезпечених сімей для підготовки до навчального року.

Зокрема, нею затверджено Порядок виплати одноразової грошової допомоги на дітей з багатодітних малозабезпечених сімей для підготовки до навчального року.

Виплату цієї одноразової грошової допомоги здійснюватиме Міністерство соціальної політики України за рахунок коштів бюджетної програми 2501030 “Виплата деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплата послуг окремим категоріям населення”.

Який розмір допомоги?

Грошова допомога надаватиметься одноразово у 2021 році у розмірі 2000 гривень на кожну дитину.

Розмір одноразової грошової допомоги не включатиметься під час обчислення середньомісячного сукупного доходу сім’ї (домогосподарства) для призначення всіх видів державної соціальної допомоги та житлових субсидій, які відповідно до законодавства надаються залежно від сукупного доходу сім’ї (домогосподарства).

Хто зможе отримати таку допомогу?

Одноразова грошова допомога:

– виплачуватиметься багатодітним сім’ям, які станом на 1 серпня 2021 року є одержувачами державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям;

– призначатиметься на кожну дитину з багатодітної малозабезпеченої сім’ї, яка станом на 1 серпня 2021 року має бути від повних 6 років до 18 років (включно) (18 років, 11 місяців, 31 день).

Як отримати допомогу?

Виплата одноразової грошової допомоги проводиться структурними підрозділами з питань соціального захисту населення за матеріалами справ одержувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям з числа багатодітних сімей без звернення таких одержувачів.

Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення перерахують бюджетні кошти на рахунки одержувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, відкриті в установі уповноваженого банку, або через виплатні об’єкти АТ “Укрпошта”.

На 01.08.2021 кількість багатодітних сімей які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям по Одеській області складає 3423 сімей, в яких виховується 13350 дітей.


До уваги роботодавців! Ви можете отримати допомогу по частковому безробіттю на період карантину!

Одеська обласна організація роботодавців відстоює кожного роботодавця та їх працівників у праві отримання грошової допомоги під час карантину!

В рамках цього проекту спеціалісти Організації можуть:

1.    Надати усні консультації по порядку отримання допомоги;

2.    Провести юридичний супровід підприємства для отримання виплат.

Контрактна особа – Ігор Дубчак  (тел. 097 861 94 36 – Viber, Telegram, WhatsApp. Електрона пошта: i.dubchak@centr.od.ua ).


Для отримання допомоги вам необхідно звернутися до центру зайнятості за місцем сплати єдиного внеску.

Порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину затверджено Постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 306, яка набрала чинності 28.04.2020.

Пакет документів надається до центру зайнятості одним із зручних способів:

∙ У скриньку розміщену на вході центру зайнятості (оригінал).

∙ Поштовим відправленням (оригінал).

∙ На e-mail центру зайнятості (у форматі скан-копії).

ЗАКЛИКАЄМО всіх роботодавців скористатись допомогою під час карантину!

Приєднуйтесь до соціальної сторінки у «Фейсбук» – https://www.facebook.com/Odesaemployers/